VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

 

 

 

 

استاندار قزوین: شخصیت های برجسته در حوزه های فرهنگی نقش هدایتگری برای نسل جوان دارند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، دکتر فریدون همتی، استاندار قزوین، در آیین پایانی چهارمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران گفت: افتتاحیه چهارمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران را ششم شهریور، در محل کاروانسرای سعدالسلطنه برگزار کردیم و امروز افتخار برگزاری آیین اختتامیه آن در قزوین، پایتخت خوشنویسی ایران، را داریم که باحضور فرهیختگان و خوشنویسان برجسته کشور برگزار می شود.

استاندار قزوین اظهار داشت: حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم به منزله اهتمامی است که دولت تدبیر و امید و وزیر فرهیخته آن در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حوزه هنر و فرهنگ قایل است.

همتی تصریح کرد: ما به عنوان کارگزاران دولت قائل به این هستیم که فرزانگانمان در تمام حوزه های فرهنگ، به ویژه هنر خوشنویسی، جایگاه و منزلت بی بدیل و غیرقابل انکار و نقشی موثر و سازنده در حرکت جامعه دارند و اگر نگاهی به طول تاریخ کشور مخصوصا بعد از انقلاب اسلامی بیاندازیم، در مقاطع مختلف که کشور با موضوعات گوناکون رو به رو بوده، فرهنگیان و هنرمندان در کنار دیگر اقشار جامعه نقش داشته و شاید هم پپشتاز و پیشرو بودند.

وی بیان کرد: اعتقاد داریم که در یک جامعه بالنده، پویا و با نشاط زمانی شرایط محقق می شود که حوزه فرهنگ به عنوان پایه حوزه های اقتصاد و سیاست باشد. اگر کشور در حوزه های سخت افزاری، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی پیشرفت فراوان داشته باشد ولی در حوزه فرهنگ دچار اختلال باشد، نه تنها آن حوزه ها و پیشرفتشان قادر نخواهد بود که کشور را به پیش ببرد، بلکه دچار چالش جدی هم خواهیم شد و با هر پیشرفت، توسعه و تحولی اول باید فرهنگ در جامعه تبیین، تولید و نهادینه شود.

استاندار قزوین با بیان اهمیت گروه های مرجع در الگوسازی فرهنگی گفت: شخصیت های برجسته در حوزه های فرهنگی نقش هدایتگری برای نسل جوان دارند.

نماینده عالی دولت در استان افزود: نظام ما نظامی خاص با آرمانی مبتنی بر ارزش های الهی، اسلامی و انسانی است و حوزه اول این موضوع نیز حوزه فرهنگ است و شما به عنوان پرچمداران حوزه فرهنگ همیشه در خدمت انقلاب اسلامی بوده و اکنون نیز با توجه به نیاز جامعه و شرایط کشور حضور بی بدیل شما برای نشاط جامعه لازم و ضروری است.

همتی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید علاقمند بود که گام های مهمی را در حوزه فرهنگ بردارد ولی به دلیل مشکلات مالی که به وجود آمد، شاید با خواسته ها و آرمان هایی که در این حوزه داشت، فاصله دارد و در تلاش است با تکیه به همت بلند مردم و فرهیختگان فرهنگی بتواند این خلا را پر کند.

وی تصریح کرد: نمایشگاه چهارمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران با استقبال خوب مردم و علاقمندان به هنر خوشنویسی رو به رو شد و جمعیت قابل توجهی از آن بازدید کرد و امیدواریم بتوانیم برای دوره های بعدی برگزاری این دوسالانه در قزوین، پایتخت خوشنویسی، شرایط مناسب تری را فراهم کنیم.

استاندار قزوین بیان داشت: امروز که به روز پایانی چهارمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی رسیدیم، امیدوارم گامی در زمینه تکریم و تقویت منزلت هنرمندان برداشته باشیم.


 4 مهمان حاضر 

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه اطلاع رسانی متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین می باشد.

Design By Seyed Hossein Yasrebi